Listopad, miesiąc kiedy zaczynamy nastawiać się już na opady śniegu i coraz niższą temperaturę. Ale prócz tych minusów dla mnie listopad ma także Swoje plusy. To właśnie w tym miesiącu możemy zauważyć już topowe ozdoby świąteczne w sklepach lub zacząć szykować pomysły na prezenty pod choinkę. 

W tym roku przygotowania do świąt postanowiłam zacząć właśnie teraz. Ubiegłe święta były dla mnie nieco zaskoczeniem przez odkładanie wszystkiego na później i skończyło się sporym nie zorganizowaniem, ale teraz wszystkie punkty z listy odhaczam skrupulatnie i w terminie. 

Tego roczne święta będą dla nas znacznie inne niż poprzednie.  Od zeszłych świąt wiele się u nas zmieniło, zaczynając od pracy kończąc na miejscu zamieszkania. Dlatego postanowiliśmy zmienić jeszcze więcej. Do tej pory nie czułam potrzeby przystrajania mieszkania typowo pod dane święta, ale widzę ile radości sprawia to moim dzieciom i w tym roku będzie znacznie inaczej.
Ale póki jeszcze do ozdób świątecznych znajdujących się w całym mieszkaniu w pierwszej kolejności postanowiłam zamówić nową zastawę stołową


Z autopsji wiem już, że właśnie na Allegro można znaleźć najszerszy wybór w najbardziej korzystnych cenach dla naszego portfela. Ale jak wybrać idealną zastawę nie mając możliwości jej zobaczenia czy dotknięcia? Naturalnym elementem wyboru idealnej zastawy stołowej jest oczywiście jej wygląd wizualny, a także przeznaczenie odnośnie okazji na jaką ją wybieramy.
Wybierając najlepszą zastawę przez internet najlepiej bazować na opiniach innych kupujących, dzięki temu mamy większą pewność, że kupimy dokładnie to co widzimy na zdjęciu i zyskujemy większe prawdopodobieństwo dobrej jakości, która nas zadowoli.  

Pamiętajcie - zakup serwisu obiadowego jest to zakup na wiele lat, dlatego nie ma sensu w inwestowanie w produkty niskiej jakości. Jak to mądrzy ludzie mówią - gdy mamy ograniczony budżet, zawsze lepiej zainwestować w tańszy produkt najwyższej klasy, niż w ten reklamowany lub okazyjny z niższej półki. Różnica w cenie zazwyczaj niewielka lub nie ma jej w ogóle - a różnica w jakości bywa potężna. 

Właśnie takimi zasadami zamierzam kierować się przy wyborze nowe zastawy, a może Ty masz jakieś sprawdzone sposoby na wybór idealnego zestawu obiadowego? 

5 komentarzy:

 1. Ja otrzymałam zestaw obiadowy od rodziców 2 lata temu. Ale patrząc teraz na modne zestawy z chęcią bym go wymieniła. Nie dlatego, że mi się nie podoba, ponieważ dużo kosztował. Ale chce kwadratowy fason. Skoro mam normalny na co dzień to teraz inny by się przydał 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię prostą zastawkę, pasująca do wszystkiego. Dlatego mam kilka kompletów czysto białych talerzy bez ozdób. Minimalizm najlepiej się prezentuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląd przede wszystkim to oczywiste. Ale warto też sprawdzać z czego dokładnie jest wykonana. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam porcelanę, zazwyczaj wybieram proste wzory jednak przy okazji świąt czy innych uroczystości mam ochotę na coś bardziej zdobnego

  OdpowiedzUsuń


Strona www.blogolady.pl korzysta z narzędzi analitycznych - zbieranie danych jest anonimowe.