Masz niemowlę, które płacze godzinami i żadne z Twoich wysiłków nie przynosi efektu, by ukoić te łzy? 
Kolka to częsta dolegliwość wśród noworodków i niemowląt. Butelki antykolkowe posiadają kilka elementów, których zadaniem jest odpowietrzanie. Więc, jeśli masz niemowlę, które płacze godzinami i żadne z Twoich wysiłków nie przynosi efektu, powodem może być kolka. Możesz pomóc Swojemu dziecku, używając butelki antykolkowej. W tym artykule dowiedz się, jaka butelka antykolkowa będzie dla dziecka najlepsza.

Bez względu na to, czego spróbujesz, nie możesz pocieszyć płaczącego dziecka - i to nie wszystko: powtarza te rozdzierające serce, stresujące epizody każdej nocy o tej samej porze, przez co wydaje się, że trwa to wieczność? Witamy w świecie kolki! 

Co to jest kolka? 

Prawda jest taka, że wszystkie dzieci płaczą: to najlepszy (i jedyny) sposób na komunikowanie swoich potrzeb w tym młodym wieku. Jako rodzice jesteśmy biologicznie zaprogramowani, aby reagować, aby te potrzeby zostały zaspokojone. Ale u niemowląt z kolką płacz zaczyna się nagle bez wyraźnego powodu… i nie ma na to jednoznacznego lekarstwa.

Kolka nie jest chorobą ani diagnozą, ale połączeniem zaskakujących zachowań. To naprawdę uniwersalne określenie na nadmierny płacz u zdrowych dzieci - problem polega na tym, że nie ma na to skutecznych rozwiązania poza upływem czasu. Takie zachowania są powszechne, występuje u około 1 na 5 niemowląt.

Te kapryśne okresy mogą trwać godzinami, czasem do późnych godzin nocnych. Co najgorsze, staraj się, jak możesz - i próbuj - niezwykle trudno jest uspokoić dziecko z kolką, co tylko potęguje Twoją frustrację, zmartwienie i wyczerpanie, a również nasilenie się złości w Tobie samym, a także u niektórych pogorszenie własnej samooceny jako niespełniony rodzic. 

Kiedy zaczyna się i kończy kolka?

Dobra wiadomość jest taka, że kolka niemowlęca nie trwa wiecznie. Większość ataków zaczyna się, gdy dziecko ma około 2 do 3 tygodni (później u wcześniaków), szczyt osiąga około 6 tygodni, a następnie zwykle zaczyna zmniejszać się po 10 do 12 tygodni. 

Jakie są metody na zwalczenie kolki? 

Od zarania dziejów, rodzice szukali sposobów jak ukoić swoim dzieciom cierpienie podczas kolek. Z biegiem czasu zostały odkryte praktyczne sposoby zmniejszenia bólu niemowlakom różnymi naparami, herbatkami, z czasem lekami typu kropelki. Ale tak jak wszystko idzie do przodu również sposoby karmienia dzieci nie stanęły w miejscu.

Jak wiadomo dzieci są karmione różnie, niektóre tylko piersią, inne od urodzenia butelką, zaś kolejne w sposób mieszany. W naszym przypadku każde z dzieci było karmione właśnie inaczej, ale właśnie to pozwoliło poznać mi magię 
akcesoriów, które możemy kupić dzieciom. 


Butelka antykolkowa, co to jest? 

To specjalna butelka wyposażona w odpowietrzany zawór, który uniemożliwia, dostanie się powietrza wraz z pokarmem. Dzięki temu właśnie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kolki u dziecka. Butelka antykolkowa to jeden z produktów coraz częściej pojawiający się na wyprawkowej liście przyszłych rodziców. 

Po raz pierwszy tego typu butelkę poznałam przy pierwszym dziecku. Anastazja już od pierwszych dni życia niestety musiała być odżywiana mlekiem modyfikowanym, przez co nieustannie miała kolki, a jej płacz mam wrażenie, że pojawiał się dniami i nocami nieustannie, właśnie wtedy dostałam w prezencie pierwsze butelki antykolkowe. 

Adios, kolka! 

Butelki antykolkowe, które pojawiły się w naszym domu, były produktami marki MAM Baby
System odpowietrzania MAM znajduje się na dnie butelki, więc powietrze wydobywa się z jej tylnej części, gdy dziecko pije. Muszę przyznać, że sięgając po raz pierwszy bo butelkę antykolkową sądziłam, że to tylko zwykła nazwa na opakowaniu i jest to niemożliwe, że zwykła butelka może nam w jakikolwiek sposób pomóc, ale tu się myliłam. 
Występowanie kolek w przypadku Anastazji zmniejszyło się do minimum, a jej przeraźliwy płacz przestał występować tak często. 

Jak dbać o higienę butelki MAM Baby? 

Inną magicznie brzmiącą cechą butelek MAM jest ich samosterylizacja, brzmi ciekawie, prawda? Funkcji samosterylizacji jest bardzo prosta: wlej 20 ml wody do podstawy (wieczko podróżne pełni podwójną funkcję jako miarka), wsuń smoczek do podstawy, nałóż na niego korpus butelki i zakryj wszystko pokrywą podróżną. Umieść ją w kuchence mikrofalowej na liczbę minut określoną w przewodniku i ta-da, Twoja butelka zostanie wysterylizowana. Zdecydowanie super wygodna funkcja w podróży lub na co dzień.
Jeśli TATA był w stanie zrobić to o 3 w nocy to chyba nie należy do trudnych! 


Dodatkowo butelka MAM Baby Anti-Colic jest bardzo łatwa do mycia. Wielką zaletą w tych butelkach jest możliwość odkręcania dna butelki, w którym znajduje się zabezpieczająca silikonowa wkładka uniemożliwiająca wyciek mleka. Po odkręceniu dna w łatwy i szybki sposób możemy dokładnie, za pomocą zwykłego zmywaka kuchennego, dokładnie wymyć butelkę od środka, łatwe, prawda? Dlatego przy kolejnej dwójce dzieci, także nie zabrakło nam MAM Baby. 


Brak komentarzy:


Strona www.blogolady.pl korzysta z narzędzi analitycznych - zbieranie danych jest anonimowe.