Sypialnia to jeden z najbardziej osobistych pokoi w domu, a pościel to często najlepszy sposób na stworzenie przestrzeni odzwierciedlającej Twoją osobowość. 
Powinien to być relaksujący wypoczynek z luksusowym łóżkiem jako centralnym punktem pokoju. Stwórz to relaksujące uczucie, wybierając wysokiej jakości pościel. Podczas gdy wiele osób szaleje na puchowej kołdrze lub poduszkach z pierza, czasami marnują one pościel. Nie popełnij błędu i nie poprzestawaj na niskiej jakości pościeli. W końcu pościel to ta część łóżka, która dotyka skóry. Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się, jak wybrać wysokiej jakości pościel.
Nowa poszewka na kołdrę lub narzuta wymaga znacznie mniejszego zaangażowania podczas malowania ścian lub zakupu mebli - lubimy o tym myśleć jak o zakupie szalika, aby uprzyjemnić Ci dzień, zamiast inwestować w zupełnie nową garderobę. 

Jak wybrać odpowiedni komplet?

Jak więc wybrać odpowiednią kołdrę, aby stworzyć idealne sanktuarium? Po pierwsze, kwestia stylu: czy chciałbyś zestaw kobiecy i np. kwiatowy, jasny, a może nowoczesny i geometryczny? A może jesteś zwolennikiem mody odważnej i "ubrałbyś" swoje łóżko w neonowe barwy? A może szukasz neutralnej i pastelowej palety kolorów? Tu wybór nie jest ograniczony. No i oczywiście najważniejsza kwestia to materiał. Bawełna jest najbardziej popularnym wyborem podczas zakupu pościeli.    Co to jest splot i gęstość pościeli?  

Splot to po prostu sposób, w jaki materiał jest tkany, co ma bezpośredni wpływ na to, jak odczuwa się go w dotyku. Kupując pościel możemy zauważyć, że występują tam różnego rodzaju sploty: perkalu jest zwykły, ciasny splot. Satynowa tkanina bawełniana (tkanina bawełniana tkana jak satyna z błyszczącą powierzchnią) jest bardziej miękka i jedwabista w dotyku. 
Gęstość tkaniny odnosi się do liczby nitek poziomych i pionowych mieszczących się na cal kwadratowy. Ogólnie rzecz biorąc, im większa liczba nici, tym tkanina jest miększa i bardziej wytrzymała na zużycie.  Dobre tkaniny na pościel to takie, które wynoszą od 200 do 800 nici na cal kwadratowy.

Więc może satyna? 

I tu pojawia się od razu myśl w głowie o syntetycznej pościeli. Ale tak się składa, że satynowa pościel nie ma tu nic wspólnego ze sztucznym tworzywem. Jest to tkanina wykonana w 100% z bawełny, dzięki czemu jest przewiewna, naturalna i przyjazna dla skóry. O tym czy bawełna otrzyma nazwę satyna decyduje tzw. splot satynowy będący rodzajem splotu atłasowego. Dzięki temu pościel z satyny bawełnianej ma delikatny, jedwabisty połysk i jest cudownie gładka w dotyku. O ekskluzywnej pościeli możemy mówić gdy satyna bawełniana ma gęstość od 300 TC, a taką pościel możemy zakupić w Fabryka Form


Rodzaje tkanin

Rodzaj tkaniny przy wyborze na pościel zależy wyłącznie od osobistych preferencji.  Należy jednak pamiętać, że jest to materiał, który będziemy „mieć na sobie” co najmniej osiem godzin dziennie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że do luksusowych sypialni stosuje się pościel jedynie z materiałów naturalnych. Syntetyczne produkty nie sprzyjają zdrowiu i komfortowemu snu.
Bawełna: pościel bawełniana jest produktem najczęściej spotykanym w naszych sypialniach, ponieważ jest ona przyjemna dla ciała, miękka i ciepła w dotyku oraz łatwo ją utrzymać w czystości. Warto zaznaczyć , że do pościeli bawełnianych należą również te o splotach satynowych, często zwane po prostu pościelą satynową lub atłasową. Bawełna występuje również w odmianie egipskiej oraz Prima. 

Len: jest lekką, przewiewną tkaniną, o dobrej wentylacji. Jest idealnym materiałem na pościel do gorących klimatów. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz ponieważ jest to materiał antystatyczny i antyalergiczny należy również do najdroższych opcji. Osobiście polecam popularną obecnie na rynku lnianą pościel zmiękczoną dzięki przepłukiwaniu jej enzymami. Taka obróbka lnu nadaje pościeli miękkości zarówno w dotyku, jak i wyglądzie.  

 

Gdzie szukać idealnej pościeli? 

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji kupującego oraz od standardów jakie musi ona spełnić dla kupującego. Jedni wolą dokonać takiego zakupu w sklepie stacjonarnym inni zaś online, dla mnie dużym znaczeniem prócz rodzaju materiału jest wygląd wizualny, a jednak ten aspekt mogę jednakowo oceniać w obu wariantach zakupowych. Najważniejszą sprawą jest to byś to właśnie Ty był zadowolony z zakupu! 

2 komentarze:


Strona www.blogolady.pl korzysta z narzędzi analitycznych - zbieranie danych jest anonimowe.