Fit cateringi to stosunkowo nowa usługa. Zaczęła się robić popularna dopiero kilka lat temu, przede wszystkim w dużych miastach. Teraz jest coraz bardziej powszechna i możemy ją znaleźć nawet w mniejszych miejscowościach. Wiele osób nie może się na nią zdecydować, ponieważ nie bardzo wie, jak odbywa się cały proces wybierania i dostarczania diety pudełkowej. Jest to o wiele prostsze niż się wydaje. Poniżej opisujemy przebieg tworzenia Twojego posiłku.


Krok 1.

Wybór diety pudełkowej Zdecydowanie najważniejsza i też najcięższa część procesu. Mamy na rynku wiele diet i wariantów do wyboru. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy osiągnąć dietą pudełkową. Czy chcemy po prostu zaoszczędzić czas na gotowaniu, zadbać o swoje zdrowie, zrzucić kilka kilogramów czy nabrać masy mięśniowej. Od tej decyzji zależy następny krok – dobór kaloryczności. W tym wyborze może Ci pomóc dietetyk – pomoże Ci on wyliczyć Twoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne i dopasuje je do Twoich celów. W tym momencie zdecydujesz też czy interesuje Cię opcja mięsna, wegetariańska, rybna czy jakakolwiek inna. Jeżeli coś nie będzie Ci odpowiadało, zawsze w następnym miesiącu możesz zwiększyć lub zmniejszyć kalorie lub wybrać inną opcję żywieniową, wszystko zależy od Ciebie.

Krok 2.

Produkcja posiłków Teraz nie musisz już nic robić. W profesjonalnej kuchni, która spełnia wszystkie standardy sanepidu, pod okiem dietetyków i kucharzy powstaną Twoje posiłki. Najpierw zostanie zaplanowane zróżnicowane menu – codziennie otrzymasz inne posiłki. Będą one miały odpowiedni bilans węglowodanów, białka i tłuszczów oraz będą zawierać wszystkie potrzebne witaminy i składniki mineralne. Oczywiście najważniejszym aspektem będzie smak. Za pomocą różnorodnych i świeżych produktów szefowie kuchni stworzą dania, dzięki którym nie będziesz czuł, że jesteś na diecie. Do produkcji posiłków wykorzystuje się produkty od lokalnych dostawców, w celu zapewnienia możliwe najlepszego smaku i bezpieczeństwa. Firmy cateringowe stawiają też na wygląd dań – na ich widok powinna Ci cieknąć ślinka!


Krok 3.

Dostawa Twojej diety Firmy cateringowe dostarczają pudełka pod Twoje drzwi albo do Twojego biura. Dostawa np. od bedietcatering.pl odbywa się z samego rana. Posiłki są szczelnie zapakowane i dzięki chłodni dalej świeże. Niektóre z dań możesz jeść na zimno, niektóre nadają się do podgrzania. W zależności od tego co wybierzesz, posiłków jest zazwyczaj 5.


Krok 4...

...to najprzyjemniejsza część. Jedzenie! Teraz już wszystko w Twoich rękach. Wystarczy, że rozłożysz swoje posiłki na cały dzień w równych odstępach czasu. Pozostaje tylko jeść, cieszyć się nowymi smakami i czekać na efekty! Korzystanie z diety pudełkowej to 4 proste kroki, które dzielą Cię od oszczędzonego czasu, który możesz poświęcić swojej rodzinie albo rozwijaniu swoich pasji, od Twojej wymarzonej sylwetki albo poprawie Twoje zdrowia czy snu. Jeżeli masz jakieś pytania, porozmawiaj z dietetykiem z firmy cateringowej – on rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci w wyborze. 

1 komentarz:

  1. Nie korzystałam jeszcze nigdy z takiej diety, ale tak fajnie zostało to opisane, że na pewno przemyślę taki catering :)

    OdpowiedzUsuń


Strona www.blogolady.pl korzysta z narzędzi analitycznych - zbieranie danych jest anonimowe.